clear and close
No data

Almanya, Bitcoin’in Peşini Bırakmıyor: 30 Milyon Dolar Daha Sattı

06/07/2024 07:40:14
Almanya, Bitcoin’in Peşini Bırakmıyor: 30 Milyon Dolar Daha Sattı

Alman hükümeti, Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen cüzdanını boşaltmaya devam ediyor. Blockchain analiz firması Arkham’ın verilerine göre Almanya, bugün Türkiye saati ile 13:30 sularında on milyonlarca dolarlık Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Satışlar Devam Ediyor

Arkham kayıtlarına göre Alman hükümeti, Flow Traders’a ait bir cüzdana 547,4 Bitcoin (30,09 milyon dolar) gönderdi. Bu hafta boyunca Almanya, Bitcoin’in üzerinde satış baskısı oluşturdu. Geçtiğimiz günlerde Coinbase, Bitstamp ve Kraken borsalarına toplamda 1.300 Bitcoin (75 milyon dolar) gönderdi. Arkham CEO’suna göre, merkezi kripto para borsalarına genelde satmak için coin gönderiliyor.

Bitcoin Fiyatı Düşüyor

Alman hükümetinin cüzdanında hala 2,27 milyar dolar değerinde BTC bulunuyor. Almanya’nın Bitcoin satışı ve Mt. Gox’un alacaklılarına geri ödeme yapmaya başlaması ile birlikte Bitcoin, bugün 54.000 dolara kadar geriledi. Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, Bitcoin üzerindeki baskıyı azaltmak için Almanya’nın elindeki tüm Bitcoinleri piyasa dışından satın almaya hazır olduğunu belirtti.

En Fazla Bitcoin’e Sahip Beşinci Ülke

Bitcoin Treasuries verilerine göre Almanya, cüzdanında en fazla miktarda Bitcoin bulunduran beşinci ülke konumunda. Listenin ilk sıralarında ABD, Çin, Birleşik Krallık ve Ukrayna yer alıyor. ABD’nin cüzdanında 213.246 BTC bulunuyor.

Almanya’nın Bitcoin satışları, kripto para piyasalarındaki dinamikleri ve fiyat hareketlerini etkilemeye devam ederken, yatırımcılar bu sürecin nasıl gelişeceğini yakından takip ediyor.