clear and close
No data

Goldman Sachs: “Kripto Paralara İnanmıyoruz”

04/04/2024 06:43:57
Goldman Sachs: “Kripto Paralara İnanmıyoruz”

ABD’nin önde gelen bankacılık kuruluşlarından Goldman Sachs, kripto para birimlerine olan yaklaşımını net bir şekilde ortaya koydu. Wall Street Journal’ın haberine göre, Goldman Sachs’ın CIO’su Sharmin Mossavar-Rahmani, kripto para birimlerinin yatırım aracı olarak kabul edilmesine karşı olduklarını açıkladı.

Mossavar-Rahmani, spot Bitcoin ETF onayının kendilerinin bu konudaki görüşlerinde herhangi bir değişiklik yapmadığını belirtti. “Kripto para birimlerine inanmıyoruz ve bunun bir yatırım varlık sınıfı olduğunu düşünmüyoruz,” diyerek bankanın pozisyonunu açıkça ifade etti.

Bu açıklama, BlackRock ve Fidelity gibi diğer finans devlerinin Bitcoin gibi kripto para birimlerine dahil olmasına rağmen, Goldman Sachs’ın bu trendden uzak durma kararını pekiştirdi. Mossavar-Rahmani, Bitcoin’in değerinin manipülasyon üzerine kurulu olduğunu savunarak, Bitcoin’e bir değer biçmenin imkansız ve anlamsız olduğunu vurguladı.

Goldman Sachs yöneticisi, müşterilerin fiyatlarındaki son artışlara rağmen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine ilgi göstermediğini belirtti. Mossavar-Rahmani, “Eğer bir değer atayamıyorsanız, o zaman nasıl yükseliş ya da düşüş yönlü olabilirsiniz?” diyerek, kripto para birimlerine karşı temkinli yaklaşımlarının altını çizdi.

Bu açıklamalar, kripto para birimlerinin geleceği ve onlara yönelik kurumsal ilginin seyrine dair tartışmaları tekrar alevlendirebilir. Özellikle, büyük finans kuruluşlarının kripto para birimlerine karşı olan tutumları, sektörün gelişimi açısından belirleyici olmaya devam edecek gibi görünüyor.