clear and close
No data

Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Tablosu Kötüleşiyor: En Büyük Çıkış Yaşandı!

15/05/2024 08:13:52
Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Tablosu Kötüleşiyor: En Büyük Çıkış Yaşandı!

Hong Kong merkezli spot Bitcoin ve Ethereum ETF’lerinde tablo giderek kötüleşiyor. Nisan ayının sonunda Hong Kong’da piyasaya sürülen bu spot ETF’ler, lansmandan bu yana en büyük günlük çıkışı yaşadı.

SosoValue tarafından aktarılan verilere göre, 13 Mayıs Pazartesi günü spot Bitcoin ETF’lerinden toplamda 519,5 BTC, spot Ethereum ETF’lerinden ise 2.270 ETH’lik çıkış yaşandı. Bu rakamlar, 30 Nisan’dan bu yana görülen en büyük günlük net çıkışlar olarak kayıtlara geçti.

En büyük çıkış, ChinaAMC’nin spot Bitcoin ETF’inde görüldü ve net miktar 251,65 BTC oldu. ChinaAMC, Harvest ve hem Bosera hem de HashKey tarafından yönetilen spot Bitcoin ETF’leri, 10 Mayıs Cuma günü sadece 99,99 BTC çıkışa tanıklık etmişti.

Spot Ethereum ETF’leri, geçtiğimiz hafta cuma günü nötr bir seyir izlerken, 9 Mayıs Perşembe günü 471,25 ETH’lik çıkışla yine kötü bir performans sergilemişti.

Bu çıkışlar, yatırımcıların kripto para piyasalarındaki belirsizlikler karşısında temkinli davrandıklarını ve varlıklarını geri çektiklerini gösteriyor. Hong Kong’daki bu büyük çıkışların, piyasalar üzerindeki etkisi ve gelecekteki olası hareketleri merakla bekleniyor.