clear and close
No data

Robinhood’dan Solana (SOL) İçin Ödül Programı Müjdesi

16/05/2024 08:10:26
Robinhood’dan Solana (SOL) İçin Ödül Programı Müjdesi

Mobil alım satım uygulaması Robinhood, Avrupa’daki kullanıcılarını Solana (SOL) ile buluşturuyor. Robinhood Crypto açıklamasına göre, Avrupa’daki kullanıcılar artık sahip oldukları Solanaları doğrudan uygulama aracılığıyla stake edebilecek ve bu sayede getiri elde edebilecekler.

SOL sahipleri, coinlerini Solana ağındaki bir ya da birden fazla validatör aracılığıyla stake ederek ağın güvenliğine katkıda bulunabilir ve bunun karşılığında ödül kazanabilirler. Solana, başlangıçta %8 olan enflasyon oranını uzun vadede %1,5’e düşürmeyi hedeflemektedir.

Robinhood Crypto’ya yeni üye olan kullanıcılar, platformda ilk 30 gün içerisinde yapacakları alımlardan %10 bonus kazanacaklar. Bonuslar stablecoin USDC cinsinden ödenecek.

Robinhood Crypto Başkan Yardımcısı Johann Kerbrat, “Geçen yılın sonunda piyasaya girdiğimizden beri Avrupa’daki müşterilerimiz, bize fazladan pasif getiri sağlayabilecekleri ürünler istediklerini açıkça ilettiler.” dedi. Bu yeni ödül programı, Robinhood’un Avrupa pazarında kullanıcı tabanını genişletme stratejisinin bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Bu gelişme, Solana’nın benimsenmesinin artmasına katkıda bulunurken, kullanıcıların kripto varlıklarından pasif gelir elde etmelerine de olanak tanıyacak.