clear and close
No data

Türkiye Sigorta, 2024’ün İlk Yarısında 50,4 Milyar Lira Prim Üretti

09/07/2024 21:15:10
Türkiye Sigorta, 2024’ün İlk Yarısında 50,4 Milyar Lira Prim Üretti

Türkiye Sigorta, 2024 yılının ilk yarısında prim üretiminde önemli bir büyüme kaydederek yüzde 107 artışla 50,4 milyar liraya ulaştı. Türkiye Sigorta tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak – 30 Haziran döneminde elde edilen bu başarı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla büyük bir artış gösterdi.

Şirket, havacılık, nakliyat, yangın gibi kurumsal branşların yanı sıra sağlık ve kasko gibi bireysel ürün gruplarında da prim üretiminde rekora imza attı. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Taha Çakmak, şirketin 2023 yılında 59 milyar 518 milyon liralık prim üretimi rakamını 2024’teki etkili strateji ve saha yönetimiyle yılın ilk yarısında neredeyse yakaladığını belirtti.

Sağlıkta Yüzde 237 Büyüme

Taha Çakmak, sağlık branşında bir önceki döneme göre yüzde 237 büyüme kaydederek 3,7 milyar lira prim üretimine ulaştıklarını vurguladı. Çakmak, “Yangın, mühendislik, havacılık, nakliyat poliçelerimizle ülkemizin değerlerine ve yatırımlarına güvence sunduk. Sektör liderliğini açık ara sürdürdüğümüz yangın ve en güçlü kaslarımızdan biri haline gelen kasko branşlarında verimlilik ve sürdürülebilir karlılık stratejilerimiz doğrultusunda büyüme performansımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Türkiye Sigorta’nın, 2024’ün ilk yarısında yakaladığı 50,4 milyar liralık üretim ve büyüme performansını hız kesmeden sürdüreceğini belirten Çakmak, yılın sonunda da hem bireysel hem de ticari segmentteki gelişimlerini sürdüreceklerini ve yaygın, müşteri odaklı satış ve hizmet ağıyla sürdürülebilir karlı büyümeyi devam ettireceklerini ifade etti.

Satış Kanallarında Etkinlik Artışı

Çakmak, yılın ilk yarısında banka satış kanalındaki güçlerinin yanı sıra acente, broker ve direkt satış kanallarını daha da etkin hale getirdiklerini belirterek, “Bu anlayışımızla 2024 sonunda sektörümüzün öncüsü olarak, lider şirket konumumuzu pekiştireceğiz. Gücünü adından alan ve hayatın her alanında sigortalılarının yanında olan bir şirket olarak, ülkemizle birlikte gelişmeye ve güçlenmeye devam edeceğiz” dedi.